Droni filmon peshkaqenin gjigant duke u “shëtitur” nën këmbët e notuesve në Australi - Bota Sot
Droni filmon peshkaqenin gjigant duke u “shëtitur” nën këmbët e notuesve në Australi

Ndryshe

Droni filmon peshkaqenin gjigant duke u “shëtitur” nën këmbët e notuesve në Australi

Më: 2 korrik 2019 Në ora: 16:40
Foto

Një peshkaqen gjigant me ngjyrë të bardhë është parë duke “bredhur” nën këmbët e notuesve dhe “surfistëve”, në një plazh të popullarizuar në Australi.

Videoja është filmuar nga ajri me dron, ku shfaq peshkaqenin 2.3 metra duke lundruar nënën këmbët e notuesve në plazhin Tuncurry në Neë South Wales.

Droni po qëndronte vetëm pak metra mbi ujë, ku shihej qartë peshkaqeni duke notuar në afërsi të pushuesve, megjithatë ai pas disa lëvizjeve vendos të largohet në thellësi.

E sipas autorit të videos, ai ishte munduar të alarmoj pushuesit se po rrezikohen nga një peshkaqen gjigant, por për fat të mirë askush nuk e ka pësuar. 
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...