Test / Zgjidhni një nga kafshët që do të donit të ishit dhe zbuloni identitetin tuaj të vërtetë - Bota Sot
Test / Zgjidhni një nga kafshët që do të donit të ishit dhe zbuloni identitetin tuaj të vërtetë

Ndryshe

Test / Zgjidhni një nga kafshët që do të donit të ishit dhe zbuloni identitetin tuaj të vërtetë

Më: 4 korrik 2019 Në ora: 19:33
Ilustrim

Nëse keni zgjedhur…

Ariun: Forca mbrojtëse

Ju jeni si mbrojtës si një arushë nëna mron të vegjlit e saj, ju keni forcë të pabesueshme dhe kurrë nuk hiqni dorë.

Fjalët kyçe:

Kurajo

Amësia

Sekretet hënore

Kreativiteti

Fuqia

Kufijtë

Shërim.

Flutura: Fuqia për të ndryshuar

Fluturat janë padyshim zotë të transformimit, sepse ato kanë një aftësi të jashtëzakonshme për të ndryshuar ADN-në e tyre. Shumë njerëz i konsiderojnë ata të dërguar të zotit dhe mendojnë se janë të bashkuar me shpirtrat.

Fjalët kyçe:

Bota

Dritë

Puna shpirtërore

Shprehje

Ndryshime të mëdha

Kreativiteti

Transformim.

Macja: Fuqia e magjisë së pastër

Një magjistare pa një mace, nuk është një magjistare. Në fakt, këto kafshë konsiderohen asistentë të pandryshueshëm për magjistarët dhe shtrigat, duke u siguruar atyre një përshtatje më të mirë me sferat më të larta. Ata që dëshirojnë të bëhen mace ndoshta po mendojnë të fitojnë pavarësinë dhe duan të kuptojnë më shumë për misteret magjike.

Fjalët kyçe:

Vetëmjaftueshmëria

Menaxhimi i brendshëm

Sekretet hënore

Magji

Pavarësia

Intuitë.

Miu: Fuqia e bekimeve

Miu është një kafshë interesante, por shumë njerëz kanë frikë prej tij. Kafsha e parë që i përgjigjet thirrjes së Budës është miu. Perënditë dhe heronjtë mitikë e konsideronin këtë kafshë të shenjtë. Nëse dëshironi të bëheni një mi kjo është sepse doni të kaloni në vëzhgim.

Fjalët kyçe:

Mirënjohje

Bekim

Ekzaminim

Bollëk

Ndërhyrje hyjnore

Rivaliteti

Konsideratë

Mungesa e ndershmërisë

Gjykimi

Sorra: Fuqia e mençurisë

Ata janë zogj inteligjentë. Ata zakonisht shoqërohen me botën e të vdekurve, gjë që është e kuptueshme, sepse ata ishin mysafirë të shpeshtë në fushat e betejës ku kërkonin ushqim falas. Ndoshta, nëse ke dëshirën të bëhesh një sorrë, po kërkon lirinë dhe dëshiron të heqësh qafe frikën tënde.

Fjalët kyçe:

Mendje

Paralajmërim

Korrigjimi i padrejtësisë

Bilanci

Demonstrim

Profeci

Kali: Fuqia e pasionit

Një nga format më të zakonshme të kafshëve të arketipit. Dashuria e njerëzve për kuajt ka qenë gjithmonë më e fortë se ajo e shumë kafshëve të tjera. Bijtë e Posejusit, perëndia e deteve, ushqeheshin me qumështin e kafshës së tij të shenjtë, kalit.

Fjalët kyçe:

Dhembshuri

Aventura

Durim

Liria

Qëllim

Udhëtimi

Pushtet

Delfini: Fuqia e krijimtarisë

Ato janë krijesa të gjalla që janë të prirura për komunikim. Megjithatë, këto nuk janë vetëm krijesa të bukura që lahen në ujë, por edhe luftëtarë të mëdhenj që mbrojnë territorin e tyre dhe janë të pamëshirshëm me çdo pushtues dhe ndërhyrës. Për ata që dëshirojnë të bëhen një delfin, rekomandohet të mendoni për kuptimin e fjalëve të mëposhtme:

Fjalët kyçe:

Meditimi

Pozitiviteti

Muzikë

Komunikim

Strategji

Luajtshmëria.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...