Lakuriqi me madhësinë e një monedhe gjendet në oxhak - Bota Sot
Lakuriqi me madhësinë e një monedhe gjendet në oxhak

Ndryshe

Lakuriqi me madhësinë e një monedhe gjendet në oxhak

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 18:39
Foto

Një lakuriq i vogël sa një monedhë është rikthyer në jetë pasi ra në oxhak.

Ai është një specie e vogël që arrin peshën rreth pesë gramë, shkruan Daily Mail.

Kafsha e natës nuk kishte pësuar asnjë lëndim pas rënies së tij, por u konstatua se ishte dehidruar.

Ai u soll në qendrën e Fondacionit të Ndihmës për Jetën në Surrey, pasi një pronar shtëpie e zbuloi atë në oxhak.

Krijesa e vogël mori një injeksion të lëngjeve çdo orë nga ekspertët në qendër për të sjellë nivelet e saj të hidratimit deri në normale.

Ky lloj lakuriqi është i zakonshëm në Britaninë e Madhe dhe mesatarisht peshon tre deri në tetë gramë, derisa jeta mesatare e tij është deri në pesë vjet.

Ai do të mbetet në përkujdesjen e mjekëve derisa të forcohet dhe pastaj të lirohet për të mbijetuar në mal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...