Qentë vetëflijohen për të shpëtuar beben nga gjarpri - Bota Sot
Qentë vetëflijohen për të shpëtuar beben nga gjarpri

Ndryshe

Qentë vetëflijohen për të shpëtuar beben nga gjarpri

Më: 24 korrik 2019 Në ora: 06:29
Foto

Një familjeje në Filipine mund t’u kishte ndodhur makthi i çdo prindi, teksa një gjarpër kobra, shumë vdekjeprurës, po i afrohej fëmijës që po flinte vetëm në shtëpi.

Megjithatë, dy qen që ndodheshin aty iu vërsulën kobras dhe bashkëpunuan të dy për ta nxjerrë jashtë shtëpisë e për ta vrarë.

Fatkeqësisht, njëri prej qenve nuk i mbijetoi dot helmit tepër të fuqishëm të kobras dhe ngordhi pak më vonë, ndërsa qeni tjetër humbi shikimin.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...