Gruaja mbush 107 vjeç, habit me sekretin e jetëgjatësisë: Unë kurrë nuk u martova - Bota Sot
Gruaja mbush 107 vjeç, habit me sekretin e jetëgjatësisë: Unë kurrë nuk u martova

Ndryshe

Gruaja mbush 107 vjeç, habit me sekretin e jetëgjatësisë: Unë kurrë nuk u martova

Më: 1 gusht 2019 Në ora: 20:48
Louise Signore

Një e moshuar që festoi ditëlindjen e saj të 107 , ditën e djeshme (31 korrik) ndau sekretin e saj se për të pasur një jetë sa më të gjatë, qëndroi beqare.

Louise Signore, e cila jeton në Bronx në New York, mban një dietë të shëndetshme dhe ushtron rregullisht atë. Por ajo beson se arsyeja e vërtetë pse ajo ka gëzuar më shumë se një shekull jetë është sepse ajo kurrë nuk u martua.

"Unë mendoj sekretin e 107 viteve të mija është se unë kurrë nuk u martova. Unë mendoj se  kyështë sekreti. Motra ime thotë: unë dëshiroj që kurrë të mos martohem”, - tha Signore. 

Motra e gruas është 102-vjeç, raportoi CNN, kështu që jetëgjatësia mund të vraponte në familje.

Signore festoi historinë e saj me një ditëlindje në Qendrën e Komunitetit JASA Bartow, në Qytetin Co-op dhe morën pjesë më shumë se 100 njerëz.

Alelia Murphy, 114, aktualisht mban rekordin për të qenë gruaja më e vjetër e gjallë në Shtetet e Bashkuara. Murphy jeton në Harlem, në New York, i cili është edhe vendi ku lindi Signore.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...