E jashtëzakonshme: Nxënësit në Kinë përdorin gishtat në vend të kalkulatorit - Bota Sot
E jashtëzakonshme: Nxënësit në Kinë përdorin gishtat në vend të kalkulatorit

Ndryshe

E jashtëzakonshme: Nxënësit në Kinë përdorin gishtat në vend të kalkulatorit

Më: 3 gusht 2019 Në ora: 19:14
Nxënësit në Kinë

Nxënësit e Kinës përdorin gishtat më shpejtë se sa me kalkulator.

Këta nxënës nga Kina nuk kanë nevojë të përdorin kalkulator, sepse në videon më poshtë shihet mjaft mirë se janë më të shpejtë sesa kalkulatori.

Do habiteni edhe ju dhe do ju duket e pabesueshme, por këta fëmijë janë super të shpejtë në kalkulim dhe në shkrim, transmeton lajmi.net.

Duke qartë se për të pasur kësi lloj aftësish kërkohet praktikë, koncentrim dhe kohë të gjatë, dhe nxënësit nga Kina na befasojnë me këto aftësish që na duken të paarritshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...