Arrestohen dy pilotë pasi tentuan të pilotojnë në gjendje të dehur - Bota Sot
Arrestohen dy pilotë pasi tentuan të pilotojnë në gjendje të dehur

Ndryshe

Arrestohen dy pilotë pasi tentuan të pilotojnë në gjendje të dehur

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 21:11
Ilustrim

Fluturimi nga Glasgou për në Nju Xhersi u anulua pasi dy pilotët u arrestuan pasi tentuan të niseshin në gjendje të dehur.

Policia skoceze njoftoi se të dy pilotët e “United Airlines”, në kontrollin para se të nisej fluturimi, rezultonin të ishin nën ndikimin e alkoolit.

Pilotët, njëri 61 dhe tjetri 45 vjeç tashmë do të përballen me drejtësinë.

Kjo ka bërë që fluturimi UA162 të anulohej dhe udhëtarët nuk dinin asgjë duke shprehur zemërimin e tyre në rrjete sociale. Ata u njoftuan për gjithçka kishte ndodhur vetëm pas një ore.

Megjithatë, kjo nuk është e parë që pilotët e kësaj kompanie tentojnë të pilotojnë aeroplanin në gjendje të dehur pasi kjo ka ndodhur edhe në një rast të mëparshëm.

Në atë rast, pilotët ishin dënuar me 10, përkatësisht 15 muaj burg.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...