Mëzi i vogël, që i shpëtoi bombardimeve në Aleppo - Bota Sot
Mëzi i vogël, që i shpëtoi bombardimeve në Aleppo

Ndryshe

Mëzi i vogël, që i shpëtoi bombardimeve në Aleppo

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 20:01
Ilustrim

Një mëzi të vogël me emrin Sham al-Agha i është këputur këmba nga bombardimet e regjimit sirian në Aleppo disa muaj më parë.

Por, nuk e kanë braktisur.  Tani mëzi është dërguar në një zonë të mbrojtur nga rebelët në afërsi të kufirit me Turqinë dhe atij i kanë vendosur një gjymtyrë artificiale, punuar aty, në atë zonë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...