Rezultate të shkëlqyera, maturanti shqiptar, i pari në universitetin grek - Bota Sot
Rezultate të shkëlqyera, maturanti shqiptar, i pari në universitetin grek

Ndryshe

Rezultate të shkëlqyera, maturanti shqiptar, i pari në universitetin grek

Më: 28 gusht 2019 Në ora: 11:13
Rrahman Lumi

Një maturant shqiptar ka tërhequr vëmendjen mediatike në Greqi, për shkak të rezultateve të larta në provimet parauniversitare.

Bëhet fjalë për Rahman Lumin, i cili banon në Chalkidiki të Greqisë.

I riu befasoi me rezultatet e tij ku në dy prej provimeve u vlerësua me notën maksimale 20, e ndërsa te të tjerat me më shumë se 18.5.

Rahman Lumi konkurroi në Universitetin e Selanikut, saktësisht në Fakultetin e Inxhinierisë, ku mundi të sigurojë vendin e parë.

Shqiptari u shpreh për mediet greke se ka në plan të jetojë dhe të punojë në Greqi, në vendin ku u rrit dhe arsimua, percjell tch.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat