Zbulohet gjarpri me dy koka - Bota Sot
Zbulohet gjarpri me dy koka

Ndryshe

Zbulohet gjarpri me dy koka

Më: 8 shtator 2019 Në ora: 17:19
Foto

Një gjarpër me dy koka u gjet në malin Pine Barren në New Jersey, dhe shkencëtarët kanë zbuluar se ai ka dy tru që funksionojnë në mënyrë të pavarur.

Bob Zapalorti nga Shoqata Herpetologjike tha se gjarpri u zbulua nga dy punëtorë në fund të gushtit.

Ky është i vetmi gjarpër i tillë i zbuluar ndonjëherë në New Jersey dhe ka shumë të ngjarë që nuk do të mbijetonte në shkretëtirë.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat