Jetë o vdekje: Beteja dramatike midis anakondës dhe krokodilit - Bota Sot
Jetë o vdekje: Beteja dramatike midis anakondës dhe krokodilit

Ndryshe

Jetë o vdekje: Beteja dramatike midis anakondës dhe krokodilit

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 17:48
Foto

Një pamje e mahnitshme në ujërat e errëta të Amazonës u kap nga fotografi amerikan Kevin Dooley.

Ai ishte duke parë një përplasje midis një anakonda të gjatë 8.5 metra dhe një kaiman, një nga speciet më të vogla të krokodilit, i cili ishte i gjatë rreth dy metra.

"Unë u ula në varkë dhe haja drekë kur ndodhi. Nuk u besoja syve. Kaimani vuante në një përqafim vdekjeprurës të anakondës. Ajo thjesht e mbyti dhe ia theu këmbët për tetë minuta. Anakonda thjesht dukej rraskapiste dhe liroi prenë, të cilën kaiman e shfrytëzoi dhe e kafshoi menjëherë. Ajo disi u tërhoq dhe notoi larg, dhe kaiman qëndroi atje. Më dukej sikur kishte ngordhur”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...