Viçi i lindur me "fytyrë njerëzore" - Bota Sot
Viçi i lindur me "fytyrë njerëzore"

Ndryshe

Viçi i lindur me "fytyrë njerëzore"

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 08:55
Pamje nga video

Një viç me 'fytyrë njerëzore' u lind në fshatin e vogël të Vila Ana, Argjentinë.

Kafsha për fat të keq vdiq brenda disa orësh pas lindjes, por pronari i saj e filmoi atë, kështu që pamjet u publikuan më vonë në YouTube.

Krijesa lindi me një hundë dhe gojë të vogël dhe gjendja e saj ishte aq e keqe sa luftonte të ngrinte kokën.

Eksperti i gjenetikës, Nicolas Magnago tha për mediat lokale se kafsha është lindur me një mutacion të rrallë gjenetik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...