Peshkatari kap peshkun që duket si alien

Ndryshe

Peshkatari kap peshkun që duket si alien

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 15:46

Një peshkatar mbeti pa fjalë kur kapi një krijesë që dukej si përbindësh nga një botë tjetër.

Peshku me syrin e madh dukej si alien, në pamje të parë, dhe është një specie e rrallë.

Por sigurisht që nuk është e panjohur për shkencën. Emrin latin e ka Kimeras Monstrosa Lineus, emërtim që e lidh me një krijesë mitologjike greke, me kokë luani dhe bisht dragoi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat