94 vjeçarja e vetmuar, bën tatu inicialet e bashkëshortit të vdekur - Bota Sot
94 vjeçarja e vetmuar, bën tatu inicialet e bashkëshortit të vdekur

Ndryshe

94 vjeçarja e vetmuar, bën tatu inicialet e bashkëshortit të vdekur

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 15:26
Hilda Ëest

E njohur si gjyshja e madhe, 94 vjeçarja Hilda Ëest është bërë gruaja më e vjetër në Britani e cila ka bërë tatu inicialet e bashkëshortit të saj të ndjerë në 70 vjetorin e martesës së tyre.

94 vjeçarja ka shkuar të bëjë tatu inicialet e bashkëshortit të ndjerë me qëllim përkujtimi për të, shkruan Daily Mail.

Hilda është bërë gruaja më e vjetër në Mbretëri të Bashkuar që ka bërë tatu inicialet e bashkëshortit dhe djalit të saj.

Image

Bashkëshorti i Hildas, Ernesti kishte vdekur në vitin 2014 në moshën 70 vjeçare, ndërsa Hilda vazhdon të jetoj në Kenilworth, Warwickshire, Mbretëri të Bashkuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...