Gjyshja me radar ndalon shoferët arrogantë

Ndryshe

Gjyshja me radar ndalon shoferët arrogantë

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 19:18
Gjyshja me radar

Një gjyshe e pa frikësuar mori në dorë zbatimin e ligjit, përkatësisht mori një tharëse flokësh dhe duke vëzhguar rrugën ajo detyroi ngasësit që tejkalojnë kufirin e shpejtësisë - të ngadalësohen.

Patti Baumgartner nga Polson, Montana, jeton në një lagje që përshkon një rrugë lokale të ngjeshur, në të cilën luajnë shpesh nipërit e saj.

Në vend se të priste reagimin e policisë, ajo vendosi të dilte jashtë me tharëse flokësh për të mashtruar shoferët të mendonin se ishin në radar.

"Ata harrojnë se duhet të ngadalësohen nëpër zonën e populluar. Ka shumë që ankohen se nuk mund as të ecin apo të ngasin biçikleta. Ne biseduam në fund, për mënyrën e ngadalësimit të makinave. Vendosëm të uleshim në një karrige me tharëse flokësh në duar ”, tha Patti.

Megjithëse nuk është ende e sigurt se në çfarë shkalle ka punuar mashtrimi i saj, gjyshja këmbëngulë se nuk do të largohet nga ‘detyra’, transmeton KosovaPress.

Për gjyshen me radar të çuditshëm mësoi edhe policia lokale, e cila nuk ndërhyri në qëllimet e saj.

“Unë nuk e di se si mund ta ndihmoja, përveç që t'i dhuroja asaj kapelën dhe simbolin tim, për ta bërë që të duket pak më zyrtare, "tha oficeri Noa Pesola.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat