Guxim i tepruar? 98-vjeçari hidhet me parashutë - Bota Sot
Guxim i tepruar? 98-vjeçari hidhet me parashutë

Ndryshe

Guxim i tepruar? 98-vjeçari hidhet me parashutë

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 07:27
Pamje nga video

Një burrë është hedhur me parashutë. Deri këtu nuk ka asgjë fort të pazakontë, por ai është një plak 98-vjeçar dhe mori guximin për të përjetuar këtë eksperiencë "të çmendur".

Tom Rice nuk e mendoi dy herë një gjë të tillë, dhe pasi e bëri tha se do ta përsëriste sa herë t’i jepet mundësia.

Këtë hedhje ai e bërë për nder të përkujtimeve për zbarkimin e forcave ajrore në shtator 1944, teksa e ka përshkruar hedhjen si të paparë.

Hedhja u bë në një zonë ushtarake të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...