Kryevepra që vlenë miliona euro gjendet në kuzhinën e një gruaje të moshuar - Bota Sot
Kryevepra që vlenë miliona euro gjendet në kuzhinën e një gruaje të moshuar

Ndryshe

Kryevepra që vlenë miliona euro gjendet në kuzhinën e një gruaje të moshuar

Më: 24 shtator 2019 Në ora: 22:15
Kryevepra

Vepra e artit do të dalë në ankand Piktura e humbur prej kohësh, vlera e së cilës arrinë 6 milionë euro gjendet e varur në kuzhinën e një gruaje të moshuar në afërsi të Parisit.

Kryevepra e humbur prej kohësh sipas ekspertëve të artit, është vepër e artistit të Rilindjes, Florentine Cimabue dhe i takon shekullit të XIII.

Gruaja që e posedonte pikturën e kishte mbajtur të varur, duke besuar se ishte thjesht një ikonë e vjetër fetare, duke mos e ditur se kryevepra në fjalë vlente miliona euro. Kryevepra do të dalë në ankand, në Francë më 27 tetor.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...