Si do të dukej bota pa celularë? Fotografi realizon shkrepjet e “frikshme” - Bota Sot
Si do të dukej bota pa celularë? Fotografi realizon shkrepjet e “frikshme”

Ndryshe

Si do të dukej bota pa celularë? Fotografi realizon shkrepjet e “frikshme”

Më: 27 shtator 2019 Në ora: 10:41
Foto Ilustruese

Një seri fotosh të quajtur “Removed” nga fotografi amerikan Eric Pickersgill tregon njerëzit që shikojnë aty ku zakonisht është telefoni i tyre por që është i hequr.

Fotografi e ka marrë këtë nismë në kuadër të një fushate ndërgjegjësimi që shumë gjëra po i humbasim nga fokusi i shumtë në ekranët e telefonave tanë të zgjuar.

Fotografitë kanë qenë një këmbanë alarmi dhe ka marrë një shpërndarje shumë të madhe.

Image
 
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...