Fëmija “përbindësh” përjashtohet nga çerdhja

Ndryshe

Fëmija “përbindësh” përjashtohet nga çerdhja

Më: 5 tetor 2019 Në ora: 09:04
Lottie

Një nënë në Nursery të Britanisë u detyrua të linte punën e saj, pasi sjellja e së bijës u bë aq e rrezikshme sa e përjashtuan nga kopështi.

Mama Joanne, i tha stafit që Lottie ishte një “rrezik për veten”, pasi ajo ngjite në mobilje dhe copëtohej pas saj duke e ndjekur teksa vraponte nëpër rrugë.

Lottie gjithashtu mënyrë liberale i nxjerr shpesh gishtin nënës së saj.

Pasi ishte përjashtuar tashmë nga çerdhja, Joanne u detyrua të hiqte dorë nga puna e saj për të qenë në gjendje të kujdesej për të.

Nëna shpjegoi se ajo nuk është në gjendje ta hiqte syrin nga e bija për një sekondë për shkak të guximit të saj për t’u ngjitur në karrige, për tu sjellë nëpër dritare, në kuzhinë dhe për më tepë në makinën larëse.

"Ajo nuk interesohet për pasojat. Unë mund ta largoj atë nga ajo që është duke bërë, ajo thjesht do të kthehet përsëri dhe do të bëjë saktësisht të njëjtën gjë”, tha mamaja e Lottie.

"Ju mendoni se çfarë kam gabuar? Jam absolutisht i rraskapitur nga të gjitha”.

Kur Lottie ishte në çerdhe, Joanne u thirri deri në tre herë në javë për të shkuar. Ajo u përlot, ndërsa i shpjegoi psikologut të fëmijëve Laverne Antrobus se ajo kishte frikë se Lottie përfundimisht do të lëndonte veten.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat