Kjo është pyetja më interesante që i është bërë ndonjëherë një polici, nga një fëmijë

Ndryshe

Kjo është pyetja më interesante që i është bërë ndonjëherë një polici, nga një fëmijë

Më: 24 tetor 2019 Në ora: 14:35
Foto ilustrim

Policia është në mbrojtje të qyetarëve dhe si e tillë ajo ballafaqohet me çdo lloj personi, madje në mesin e vrullit të punës ata duhet të dëgjojnë edhe pyetjet e fëmijëve, sado qofshin ato qesharake, po gjithsesi mirren parasysh.

Shkrimtari i madh kolumbian Gabriel García Márquez, ka një rrëfim shumë interesante për një fëmijë që ka humbur dhe ka pyetur policin në mënyrë interesante për nënën e tij.

“Një djalë rreth 5 vjeç, pasi kishte humbur mamanë, i afrohet një oficeri policie dhe e pyet:”A keni parë një zonjë që ecën vetëm, pa një fëmijë si unë?”, kishte shkruar në një nga librat e tij Gabriel García Márquez.

Gabriel García Márquez shkrimtari i njohur kolumbian lindi më 6 mars të vitit 1927 në Aracataca, një fshat i vogël pranë maleve të Karaibeve kolumbiane dhe vdiq më 17 prill 2014. Ai ishte djali i Gabriel Eligio García dhe Luisa Santiaga Márquez Iguarán.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat