Pas 3 ditësh në arkivol ndodh “mrekullia” - Bota Sot
Pas 3 ditësh në arkivol ndodh “mrekullia”

Ndryshe

Pas 3 ditësh në arkivol ndodh “mrekullia”

Më: 26 tetor 2019 Në ora: 21:23
Pas 3 ditësh në arkivol ndodh “mrekullia”

Një 70-vjeçare u shpëtua nga bashkëshorti i saj, i cili dalloi se po merrte frymë, pak çaste përpara se trupi i gruas që besohej se kishte vdekur, të kremohej.

Phinij Sopajorn ishte dërguar në një tempull lokal në Tailandë, ku do të mbahej varrimi budist. Ajo u mbajt në arkivol të ftohtë për 3 ditë. Kur arkivoli i saj u hap, bashkëshorti Thawin Sopajorn, 73-vjeç, nisi t’i pastronte fytyrën me një copë të lagur, sipas traditës.

Por vetëm pas minuta përpara se trupi i Sopajorn të futej për në kremator, 73-vjeçari thotë se dalloi që bashkëshortja e tij po merrte frymë lehtësisht dhe qepallat e saj po lëviznin.

Image

Ai kërkoi menjëherë ndihmë dhe ekipet e emergjencës ndërhynë, duke e shpallur gruan gjallë. Familja e saj e çoi në një vend të ngrohtë.

“Pasi ndaloi së marri frymë të dielën, e vendosën trupin e saj në arkivol dhe po mendoja që ishte e çuditshme që trupi i saj nuk kishte ngrirë. E lava dhe trupi i saj lëvizte ende”, tregoi bashkëshorti i saj.

Image

Më pas gjatë varrimit isha personi i fundit që e preka përpara se të digjej. Urova që të kishte një jetë të lumtur në botën e përtejme dhe më pas pashë që sytë e saj nisën të lëvizin.

“Jam kam i lumtur që kisha të drejtë, se nuk kishte vdekur. E përqafoja dhe thërrita fëmijët, por ata menduan se kisha halucinacione. Megjithatë ata u detyruan të më besonin kur mjekët e kontrolluan dhe konfirmuan se ishte ende gjallë, edhe pse pulsi i saj ishte shumë i dobët”.

Sipas asaj që shkruan DailyMail, gruaja po mbahet nën mbikëqyrje, ndonëse shpresat që ajo të mbijetojë nuk janë të mëdha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat