Pamje që ta thyejnë zemrën: Majmuni e mban në duar foshnjën e ngordhur që 10 ditë - Bota Sot
Pamje që ta thyejnë zemrën: Majmuni e mban në duar foshnjën e ngordhur që 10 ditë

Ndryshe

Pamje që ta thyejnë zemrën: Majmuni e mban në duar foshnjën e ngordhur që 10 ditë

Më: 29 tetor 2019 Në ora: 07:57
Ilustrim

Pamjet prekëse kanë treguar një majmun që mbante përreth vetes trupin e këlyshit të tij që kishte ngordhur vetëm 10 ditë më parë e madje kishte filluar të mumifikohej.

Majmuni i verdhë, i cili jeton në Olifants Ëest Game Reserve në Afrikën e Jugut, vazhdoi të mbante foshnjën për më shumë se një javë pas vdekjes së saj.

Një student në Akademinë Campfire në rezervë, i cili filmoi krijesën tha se ishte ‘shumë e trishtueshme’ dhe ‘shqetësuese’.

Imazhet tregojnë aftësinë e kafshëve për t’u ndjerë të hidhëruara për të vdekurit e tyre një tipar i njohur të jetë i zakonshëm në mesin e krijesave, duke përfshirë elefantët, balenat, delfinët, ujqërit etj.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat