Nuk paguajnë biletë, konduktori i detyron të kërcejnë nga treni - Bota Sot
Nuk paguajnë biletë, konduktori i detyron të kërcejnë nga treni

Ndryshe

Nuk paguajnë biletë, konduktori i detyron të kërcejnë nga treni

Më: 29 tetor 2019 Në ora: 13:12
Ilustrim

Një konduktor u arrestua në Egjipt pasi detyroi dy shitës të rrugës të varfër të hidheshin nga një tren në lëvizje pasi nuk kishin bileta, duke çuar në vdekjen e njërit prej tyre.

Një tjetër i ri që u detyrua të hidhej nga treni u plagos.

Incidenti ndodhi dje në qytetin Tanta në Delta të Nilit dhe ndezi zemërimin e publikut pas një pamjeje të një mosmarrëveshje mes konduktorit dhe pasagjerëve.

Zyrtarët e hekurudhave thanë se konduktori u kërkoi të rinjve të paguanin biletat, por ata nuk pranuan, pas së cilës ai hapi derën e vagonit që ata të hidheshin jashtë.

Konduktori do të qëndrojë në paraburgim deri në fund të hetimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat