Çifti me fat, fiton lotari milionëshe në përvjetorin e martesës!

Ndryshe

Çifti me fat, fiton lotari milionëshe në përvjetorin e martesës!

Më: 29 tetor 2019 Në ora: 22:27
Martin Brandist, 54 vjeç, dhe gruaja e tij Debbie, 48 vjeç

Një çift me fat kanë fituar 1 milion funta në lotari, vetëm disa ditë pasi festuan përvjetorin e tyre të parë të martesës.

Martin Brandist, 54 vjeç, dhe gruaja e tij Debbie, 48 vjeç, nga Nuneaton- Warwickshire, festuan njëvjejtorin e martesës ditën e dielë.

Tani ata po planifikojnë të blejnë një shtëpi pushimi në Lanzarote dhe duan të kalojnë Vitin e Ri në Disneyland Paris, shkruan Daily Mail.

Brandand tani ka lënë punën e tij, megjithëse gruaja e tij po planifikon të vazhdojë në rolin e saj si një menaxher i financave të Shërbimit Shëndetësor.

Brandist tha që ai kishte luajtur Lotarinë Kombëtare për 25 vjet me ‘të njëjtat numra’, por ishte një rënie e fatit.

Ai përshkroi se si gruaja e tij kërceu rreth dhomës së gjumit ‘duke bërë xhiro në të gjithë vendin’, pasi kontrolloi numrat fitues në orën 6.30 të mëngjesit.

Brandist tha: ‘Në një vështirësi, unë u futa në dhomën e gjumit për t’i kërkuar Debit të skanonte biletën në telefonin e saj dhe në mënyrë të pabesueshme ajo doli me të njëjtën mesazh, duke na uruar. Në atë moment fytyra ime u bë e bardhë, dhe goja ime ishte e hapur. Unë kam luajtur Lotarinë Kombëtare që kur ka filluar 25 vjet më parë, me të njëjtat numra të përbërë nga ditëlindja speciale dhe numra shtëpish, por kurrë nuk kam ëndërruar që kjo të ndodhte me ne. Do të bëjë një ndryshim të tillë për ne dhe familjet tona".

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat