Nxirret dhëmbi më i gjatë në botë - Bota Sot
Nxirret dhëmbi më i gjatë në botë

Ndryshe

Nxirret dhëmbi më i gjatë në botë

Më: 30 tetor 2019 Në ora: 12:20
Foto Ilustrim

Libri i Rekordeve Guinness i kreditoi dentistit Ofenbach për nxjerrjen e një dhëmbi të gjatë 37 milimetrash te një pacient, i cili ankohej për dhimbje.

Në të njëjtën kohë, ai dhëmb u regjistrua në libër si dhëmbi më i gjatë i njeriut.

Kjo ka ndodhur vitin e kaluar në Mainz, dhe thuhet se tre të katërtat e dhëmbëve ishin nën mishrat e nofullës së sipërme.

Mediat kroate raportuan sot se pacienti që kishte një dhëmb të nxjerrë ishte kroati Mijo Vodopija (63).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat