Një burrë në Indi vdiq duke tentuar t’i hajë 50 vezë - Bota Sot
Një burrë në Indi vdiq duke tentuar t’i hajë 50 vezë

Ndryshe

Një burrë në Indi vdiq duke tentuar t’i hajë 50 vezë

Më: 5 nëntor 2019 Në ora: 08:59
Ilustrim

Një ngjarje jo e zakonshme ka ndodhur në Indi.

Një burrë ka vdekur duke u përpjekur që t’i hajë 50 vezë.

Subhash Yadav, 42 vjeç, kishte shkuar në tregun e Bibiganjit, me një mik të tij për të ngrënë vezët.

Të dy miqtë vendosën të pranonin sfiën, duke ngrënë 50 vezë për të fituar rreth 25 euro.
42 vjeçari e pranoi bastin.

Yadav arriti të hajë 41 të tilla, para së të rrëzohej papritmas dhe të binte pa vetëdije.

Ai u dërgua në spital, ku vdiq vetëm disa orë më vonë, shkruan Daily Mail.

Sipas mjekëve ai kishte vdekur nga komplikimet për shkak të ngrënies së tepërt të dhjetëra vezëve.

Familja e tij nuk ka komentuar incidentin tragjik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat