Zbulohet peshku me fytyrë njeriu - Bota Sot
Zbulohet peshku me fytyrë njeriu

Ndryshe

Zbulohet peshku me fytyrë njeriu

Më: 9 nëntor 2019 Në ora: 08:17
Ilustrim

Një peshk me "fytyrë-njeriu" është filmuar nga një prej banorëve të zonës në një liqen në provincën Yunnan të Kinës.

Peshku me ngjyrë ari afrohet pranë bregut, nxjerr kokën dhe një pjesë të trupit të tij mbi sipërfaqen e ujit.

Besohet se peshku i rrallë është pasardhës hibrid i dy specieve të ndryshme peshqish të llojit krap; krapi i zakonshëm dhe krapi prej lëkure, i njohur ndryshe si peshku ‘mandarinë’.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat