Çudirat s’kanë të ndalur në Kosovë: Nusja me “duvak” në aeroport - Bota Sot
Çudirat s’kanë të ndalur në Kosovë: Nusja me “duvak” në aeroport

Ndryshe

Çudirat s’kanë të ndalur në Kosovë: Nusja me “duvak” në aeroport

Më: 15 nëntor 2019 Në ora: 15:18
Ilustrim

Sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” është parë një nuse me “duvak” në kokë.

Një vajzë është duke pritur në rradhë e rregulluar si një nuse, tipike shqiptare, me duvak në kokë, ky që vishet së bashku me veshjet e nusërisë, të njohura si “dimi e jelek”.

Por kjo nuse nga Kosova në aeroport ka vendos ta vë vetëm duvakun dhe e grimosur.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat