Sëmundja e kancerit ia mori të birin, babai mban premtimin e dhënë - Bota Sot
Sëmundja e kancerit ia mori të birin, babai mban premtimin e dhënë

Ndryshe

Sëmundja e kancerit ia mori të birin, babai mban premtimin e dhënë

Më: 25 nëntor 2019 Në ora: 08:39
Ilustrim

Një baba i kishte premtuar djalit të tij 13 vjeçar se nëse do t’i gjente shërim për sëmundjen e kancerit, do t’i dhuronte 200.000 funta donacion për bamirësi, për të ndihmuar të tjerët.

Peter Gardiner nga Buckinhgamshire kishte humbur djalin e tij Olli, 13 vjeç në 2017 pasi që kishte vuajtur nga kanceri në tru, shkruan Daily Mail.

Peter i ka thënë BBC se i kishte premtuar djalit të tij se do të gjej shërim për sëmundjen e tij, dhe se ai ndihej i sigurtë se do të bënte diçka.

Ai ishte nënështruar një operimi 10 orësh për të larguar tumorin me madhësi të topit të golfit nga truri i cili e kishte bërë të palëvizshëm dhe me pamundësi të flas, të cilat filloj t’i ribëj gjatë kimioterapisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat