Sa trekëndësha ka këtu ? Enigma e pazgjidhur - Bota Sot
Sa trekëndësha ka këtu ? Enigma e pazgjidhur

Ndryshe

Sa trekëndësha ka këtu ? Enigma e pazgjidhur

Më: 28 shkurt 2020 Në ora: 18:23
Foto

Në sajtin “Quora” është publikuar edhe një e tillë, me autorësi të autores Kumara Ankita.

Vizatim i thjeshtë i cili është transformuar në enigmë fenomenale i paraqitur si piramidë e madhe dhe duhet gjetur numrin e saktë të trekëndëshave në atë vizatim.

Vizatimi është shpërndarë disa mijëra herë në Facebook dhe ka tërhequr vëmendjen e një numri të madh përdoruesish.

Pos shpërndarjes, numri i komenteve është i madh, sepse kryesisht në komente shkruhen rezultatet, ndërkaq numrat kanë lëvizur nga 4 në 44.

A dini sa trekëndësha ka në foto?

Mos u brengosni nëse nuk arrini në herën e parë ta zgjidhni këtë enigmë, sepse nuk duhet të jesh inteligjent mbinatyror për ta zgjidhur.

Është e nevojshme vetë të dini strategjinë dhe ajo tashmë është më shumë se gjysma e punës.

Duke përdorur të njëjtën strategji për çdo radhë, ekzistojnë gjashtë trekëndësha në çdo kat të piramidës

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat