Mënyra e re e të përshëndeturit në Kinë pas koronavirusit

Ndryshe

Mënyra e re e të përshëndeturit në Kinë pas koronavirusit

Më: 4 mars 2020 Në ora: 13:00
Pamje nga video

Një video humoristike është shfaqur së fundmi në rrjetet sociale, rreth një përshëndetje të re, që ka nisur të aplikohet në Kinë për shkak të virusit të ri që ka goditur vendin.

Duke qenë se kontaktet e afërta me njerëzit, shtrëngimi i duarve, puthjet dhe përqafimet ndalohen, si masë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, njerëzit kanë vendosur të takojnë këmbët.

Videoja është përhapur gjerësisht në këtë moment të vështirë për botën, dhe duket se njerëzit në zonat e rrezikuara nuk e kanë humbur sensin e humorit, e kanë nisur të aplikojnë përshëndetjen këmbë më këmbë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat