Njeriu i pastrehë bëhet milioner duke ndërtuar plazhe në oborret e njerëzve - Bota Sot
Njeriu i pastrehë bëhet milioner duke ndërtuar plazhe në oborret e njerëzve

Ndryshe

Njeriu i pastrehë bëhet milioner duke ndërtuar plazhe në oborret e njerëzve

Më: 20 qershor 2020 Në ora: 15:11
Ilustrim

Pastërtia e shtëpisë është një nga problemet e ndezura sociale me të cilat përballen të gjitha vendet me vite, duke marrë parasysh që rrethanat ekonomike dhe forcat demografike po ndryshojnë, dhe përbërja e popullatës së pastrehë po ndryshon.

Përveç rritjes dramatike të numrit të të pastrehëve, ka ndryshuar edhe përbërja e popullsisë së pastrehë, e cila shprehet në mënyrë më drastike me krizën e shkaktuar nga COVID-19.

Pastrehësia është rezultat i dështimit të komuniteteve për të siguruar siguri themelore për njerëzit që janë në një situatë të tillë për një numër arsyesh.

Ka shumë shembuj të suksesit të të pastrehëve për të gjetur rrugën e tyre në jetën normale dhe ka nga ata që kanë arritur të krijojnë bizneset e tyre dhe të bëhen shumë të famshëm për të në komunitetet e tyre.

Një i pastrehë filloi të ndërtojë plazhe në oborret e shtëpive dhe kështu ai u bë milioner. Kë arritën suksese shumica e të pa strehë pa strehëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat