Ky është lepuri me veshë të mëdhenj si krahë - Bota Sot
Ky është lepuri me veshë të mëdhenj si krahë

Ndryshe

Ky është lepuri me veshë të mëdhenj si krahë

Më: 1 korrik 2020 Në ora: 18:57
Lepuri

Edhe ose të vegjlit janë të bukur dhe qesharakë, ka edhe të vegjël që janë të mrekullueshëm dhe quhen lepujt Angora.

Këta lepuj të vegjët të mbushur me qime kanë një pamje interesante. Në të kaluarën, lepujt Angora ishin të popullarizuar në Evropë tek familjet mbretërore.

Një lepur i quajtur Wally jeton në Massachusetts, SHBA dhe është i lumtur që ka një familje që i japin dashuri. Pronarja e tij  e hapi një llogari në Instagram dhe ndau fotografi të Wally-t.

Lepuri është i njohur për prerjen interesante të flokëve që ka në trupin e tij. Sidomos pjesa e kokës që duket interesante nga veshët.

Askush nuk mund ti rezistojë bukurisë dhe sharmit që ka ky lepur, ai është i njohur në rrjetet sociale dhe në shumë gazeta.

Dhe fotografitë e tij janë thjeshtë të mahnitshme. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat