Dallgët e nxjerrin në rërë “krijesën e rrallë” – bëhet fjalë për një peshk gjigant - Bota Sot
Dallgët e nxjerrin në rërë “krijesën e rrallë” – bëhet fjalë për një peshk gjigant

Ndryshe

Dallgët e nxjerrin në rërë “krijesën e rrallë” – bëhet fjalë për një peshk gjigant

Më: 30 korrik 2020 Në ora: 21:54
Krijesë e rrallë

Një krijesë e rrallë është nxjerrë në rërë nga dallgët në një plazh në Australi, duke bërë që pushuesit të pyesin veten se çfarë është.

Kjo “bishë” është e njohur ndryshe si peshku i diellit që jeton nëpër oqeane, dhe që duket se ka ngordhur dhe dallgët e kanë nxjerrë në një plazh në Victoria.

Ishte Cath Rampton dhe bashkëshorti i saj Tom që të dy veterinerë më profesion, mbetën të shokuar kur hasën në këtë peshk gjigant për të cilin dyshja nuk kishin dëgjuar kurrë më parë.

Rampton tha për Daily Mail Australia, se peshku ishte afro dy metra i gjatë i gjerë dhe i lartë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat