A mund ta gjeni kush është mamaja e vogëlushit?

Ndryshe

A mund ta gjeni kush është mamaja e vogëlushit?

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 10:44
Foto ilustrim

Në një dhomë janë ulur në karrige dy gra dhe një fëmijë që po luan me lodrat e tij. Lind pyetja: Kush është e ëma e fëmijës?

Mos u dorëzo, është më e thjeshtë seç e mendon.

Gruaja në të majtë është mamaja e vogëlushit, ajo e pozicionuar me këmbët përpara.

1. Një pozicion i tillë pasqyron dëshirën e natyrshme të mamasë për të mbrojtur fëmijën.

2. Qëndrimi i saj është një pozicion tipik i një njëriu që kërkon të të mbrojë; pak i pozicionuar përpara.

3. Është e natyrshme që fëmijët e vegjël duan të kenë kontakt me sy me nënën kur janë duke luajtur apo duke bërë ndonjë aktivitet tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat