Fakte interesante për kafshë që nuk i di as profesori i biologjisë

Ndryshe

Fakte interesante për kafshë që nuk i di as profesori i biologjisë

Më: 18 tetor 2020 Në ora: 18:13
Pinguinët kanë gjunjë

Ky artikull do ju mësoj gjëra që nuk ju mësuan kurrë në shkollë!

Bota është e mbushur me mrekulli të ndryshme që nganjëherë janë të vështira për tu besuar.

Më poshtë kemi renditur disa fakte që nuk i keni ditur:

Disa hutë të vegjël flenë kështu:

Image

Pinguinët kanë gjunjë

Image

Macet nuk mund ta shijojnë sheqerin, sepse gjuha e tyre nuk ka receptorë të së ëmblës

Image

Lopët nuk mund të kafshojnë, sepse nuk kanë dhëmbë të parëm në pjesën e lartë të nofullës.

Image

Shkabat me mjekër janë të vetmit shpend që vënë makijazh duke i zhytur puplat e veta në baltë që ti bëjnë të kuqe

Image

Elefantët foshnja e thithin feçkën e vet, njëjtë sikur foshnjat e njerëzve thithin gishtin

Image

Kafka e një balene ka këtë madhësi

Image

Këmba e elefantit dhe njeriut janë jashtëzakonisht të ngjashme në strukturë skeletore.

Image

Një lloj i ketrave indian, rritet pothuajse një metër

Image

Vezët e peshkaqenit janë transparente

Image

Bishti i elefantit duket kështu

Image

Disa yje deti mund të jenë katror si pasojë e mutacioneve gjenetike 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat