Banorët shpëtojnë tre elefantë që ishin bllokuar në moçal

Ndryshe

Banorët shpëtojnë tre elefantë që ishin bllokuar në moçal

Më: 29 nëntor 2020 Në ora: 11:21
Banorët i erdhën në ndihmë duke i shpëtuar

Tre elefantë mbetën të bllokuar në një pellg të thellë moçalor në Indi.

Për fatin e tyre të mirë, banorët i erdhën në ndihmë duke i shpëtuar.

Në një terren tejet të vështirë dhe kur bëhej fjalë për kafshët gjigante, banorët u detyruan të përdornin fadroma për t’i shpëtuar.

Pamjet:

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat