​Lufta e pabesueshme e tigrit dhe ariut

Ndryshe

​Lufta e pabesueshme e tigrit dhe ariut

Më: 29 nëntor 2020 Në ora: 23:47
​Lufta e pabesueshme e tigrit dhe ariut

Një video magjepsëse u xhirua nga udhëzuesi Arpit Pareh në Todoba Andhari Tiger Reserve në Indi, e cila tregon dy grabitqarë që përballen pranë liqenit.

Më në fund, pas një beteje rraskapitëse, kafshët vendosën të hiqnin dorë dhe të largoheshin nga njëra-tjetra.

Ishte një betejë unike dhe tregon sesa e vështirë mund të jetë jeta në pyll.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat