Video e frikshme: Ja si shembet ndërtesa 144 katëshe për vetëm 10 sekonda

Ndryshe

Video e frikshme: Ja si shembet ndërtesa 144 katëshe për vetëm 10 sekonda

Më: 2 dhjetor 2020 Në ora: 13:56
Ja si shembet ndërtesa 144 katëshe për vetëm 10 sekonda

Katër kulla që ishin pjesë e kompleksit Mina Plaza Toëers në Abu Dabi, janë shkatërruar për vetëm 10 sekonda.

Demolimin e kullave që ishin nga 144 kate e ka publikuar kompania Modon, që përdori hiq më pak se gjashtë mijë kilogramë eksplozivë.

Arsyeja kryesore e shembjes së kullave është plani për ndërtimin e një destinacioni të ri turistik në zonën ku ishin të ndërtuara ato.

Në procesin e demolimit kanë marrë pjesë policia, ndihma e shpejtë, mbrojtja civile dhe organet e tjera kompetente.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat