Ngiste makinën i dehur, por kur u zgjua pa një letër në timon

Ndryshe

Ngiste makinën i dehur, por kur u zgjua pa një letër në timon

Më: 11 janar 2021 Në ora: 15:28
Foto Ilustrim

Ai po e ngiste makinën shumë ngadalë dhe ndalonte ndërsa i kishte sytë e mbyllur. Me të parë shoferin në këtë gjendje, një kalimtar rasti ka gjetur mënyrën të ndalë veturën.

Me t’u zgjuar nga gjumi, shoferi ka gjetur mbi timon një shënim interesant, ku shkruhej: “Të gjeta duke fjetur me veturë të ndezur, ndaj t’i fsheha çelësat në ndenjësen e pasme. Shpresoj të shkosh në shtëpi sigurt. Unë nuk jam heroi yt. Jam mbrojtësi yt i fshehtë.

Një mbrojtës që të përcjell. Kalorësi i dehur”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat