Sllovenia ndërton shatërvanin e parë publik të birrës

Ndryshe

Sllovenia ndërton shatërvanin e parë publik të birrës

Më: 13 janar 2021 Në ora: 15:33
Foto Ilustrim

Nëse jeni i dhënë pas birrës, atëherë duhet të vizitoni qytetin Zalec të Sllovenisë.

Këshilli i këtij qyteti ka ndërtuar për herë të parë një shatërvan birre, duke ofruar kështu një atraksion më shumë për turistët.

Vizitorët që duan ta vizitojnë shatërvanin e birrës do të duhet të paguajnë 6 euro dhe në shkëmbim ata do të marrin një shportë me suvenire si dhe një kupon për të mbushur 3 gota birrë për ta konsumuar sipas dëshirës.

Ndërkohë, nuk është përcaktuar ende se sa kohë do të funksionojë ky ‘burim dhe nëse projekti do të jetë i qëndrueshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat