Kjo është kroçera më e madhe në botë

Ndryshe

Kjo është kroçera më e madhe në botë

Më: 14 janar 2021 Në ora: 15:24
Foto Ilustrim

Ka mbërritur në portin e Civitavecchia-s dhë është ankoruar me sukses anija “Oasis of the Seas”, kroçera më e madhe në botë.

Është e gjatë 362 metra si dhe peshon plot 225.282 ton.

Porti i Civitavecchia-s është vetëm hapi I parë I turit të kësaj anije në Mesdhe pasi më pas do të ankorohet për disa ditë në Napoli. Në bordin e admiruar të kësaj kroçere punojnë 2 165 persona nga 65 vende të ndryshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat