Ishte duke bërë video në “Tik Tok”, vdes tragjikisht 10-vjeçarja

Ndryshe

Ishte duke bërë video në “Tik Tok”, vdes tragjikisht 10-vjeçarja

Më: 21 janar 2021 Në ora: 20:42
Tik Tok

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Palermo, ku një 10-vjeçare ka humbur jetën tragjikisht pas një sfide në “Tik Tok”.

Mësohet se vajza ka qenë duke provuar veten në një sfidë në aplikacionin e njohur që përdoret gjerësisht, kryesisht fëmijët dhe adoleshentët. Prindërit kanë deklaruar se vajza e tyre ishte bërë pjesë e sfidës që provon rezistencën e personit që provon lojën.

Loja konsistonte në lidhjen e një rripi në qafë dhe këqyrjen e rezistencën pas këtij veprimi të rrezikshëm. Vajza kishte nisur dhe ishte në hapa të parë, ndërsa për një moment është asfiksuar dhe prindërit e kanë dërguar në spitalin Di Cristina në Palermo.

Mjekët kanë dhënë ndihmë e parë, por për shkak të asfiksisë së zgjatur vajza ka ndërruar jetë në orën 13:30. Ndërkohë kujtojmë se për shkak të sfidave të “Tik Tok”, vitin e kaluar ndërroi jetë 15-vjeçarja Chloe Phillips nga Oklahoma City, Shtetet e Bashkuara, e cila po provonte sfidën e përdorimit të drogës më të fortë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat