Ka prekur zemrat e të gjithëve, njihuni me balerinën e vogël pa krahë

Ndryshe

Ka prekur zemrat e të gjithëve, njihuni me balerinën e vogël pa krahë

Më: 13 shkurt 2021 Në ora: 07:45
Vitoria Bueno

E lindur në një qytet të vogël të Brazilit, Vitoria Bueno arriti që të plotësojë ëndrrën e saj për t’u bërë balerinë.

Por diçka e tillë nuk ishte edhe aq e thjeshtë, pasi ajo është pa krahë. Por vullneti dhe dëshira mposhtën gjithçka.

Nëna e saj ka thënë se që kur ajo ishte e vogël, njerëzit rreshtoheshin jashtë shtëpisë për ta pare.

Tani është 16 vjeç dhe nuk ka asnjë diferencë nga balerinat e tjera, sa i përket kërcimit.

“Për mua krahët janë vetëm një detaj”, tha Vitoria në teatrin ku ajo interpreton.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat