Në Singapor pikaset peshku helmues që ngjan si krokodil

Ndryshe

Në Singapor pikaset peshku helmues që ngjan si krokodil

Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 22:08
Peshku helmues që ngjan si krokodil

Një peshk i madh që duket si një krokodil u gjet në bregun e një rezervuari të ujit në Singapor.

Mbetjet e peshkut u panë në brigjet e rezervuarit MacRitchie nga Karen Lythgoe, një grua që jeton tash e një kohë të gjatë në Azi, pasi ka prejardhje skoceze, njofton Independent.

Vendasit kishin probleme në identifikimin e peshkut i cili duket të jetë si një krokodil. Autoritetet mbetën të hutuara, duke menduar se si kishte përfunduar atje.

Ky lloj peshku prodhon vezë që janë helmuese për njerëzit dhe është një grabitqar në krye të zinxhirit ushqimor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat