Klientët hynë në dyqan dhe panë “hardhucën më të madhe në botë”, duke u ngjitur në rafte

Ndryshe

Klientët hynë në dyqan dhe panë “hardhucën më të madhe në botë”, duke u ngjitur në rafte

Më: 12 prill 2021 Në ora: 08:39
foto nga vendi ngjarjes

Një “hardhucë” ​​e gjatë gati 2 metra e gjatë u fut në një dyqan nga një kanal aty pranë për të kërkuar ushqim.

Klientët e një supermarketi në Tajlandë u shokuan kur panë një klient të pazakontë.

Gjegjësisht, dragoi Komodo, hardhuca më e madhe në Tokë, u zvarrit rreth dyqanit.

Hardhuca, gati 2 metra e gjatë, ‘u fsheh’ në një dyqan nga një kanal aty pranë në kërkim të ushqimit.

Një video që qarkullon në rrjetet sociale tregon një hardhucë ​​duke u ngjitur në rafte.

Kjo pamje e tmerrshme u dëshmua nga disa klientë që nuk u besuan syve.

Këto kafshë mund të jenë shumë të rrezikshme nëse zemërohen.

Një punonjës i dyqanit shpejt telefonoi policinë që kapi dhe mori hardhucën e egër.

Besohet se për shkak të periudhës së gjatë të thatë, hardhuca jashtëzakonisht e madhe nuk mund të gjente ushqim në ambient të hapur, kështu që u detyrua ta kërkonte atë në dyqan. 

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat