Varësisht nga dhurata e të ftuarve, çifti ua vendos ushqimin në dasmë

Ndryshe

Varësisht nga dhurata e të ftuarve, çifti ua vendos ushqimin në dasmë

Më: 19 korrik 2021 Në ora: 11:11
Foto ilustrim

Nuk është sekret që dasmat janë shumë, shumë të shtrenjta, dhe çdo nuse apo dhëndër do t’ju tregojë se një pjesë e madhe e kësaj vjen nga ushqimi i mysafirëve.

Pra, nëse e shihni ashtu, mund të kuptoni se pse një çift dëshironte të sigurohej se po merrte vlerën e parave nga familja dhe miqtë, para se t’u shërbente atyre ushqimin më të mirë të dasmës.

Këta të sapomartuar i dërguan një shënim mysafirëve të tyre duke u kërkuar atyre të zbulonin se sa po planifikonin të shpenzonin për dhuratën e tyre të dasmës, në mënyrë që të përcaktonin nivelin e ushqimit që do të merrnin.

“Në mënyrë që të mund të përgatisim darkën tuaj të preferuar, ju lutemi rrethoni nivelin e dhuratës tuaj dhe tregoni një vakt të zgjedhur për secilin person në festën tuaj,” shkruante në letër.

Sipas çiftit të lumtur, gjithçka me vlerë deri në 250 dollarë (180 £) klasifikohet si një dhuratë e dashur dhe do t’u japë të drejtën mysafirëve për një zgjedhje pule të pjekur ose peshk – e cila është një vakt mjaft i shtrenjtë, por siç thamë, dasmat janë të kushtueshme.

Sidoqoftë, nëse mysafirët imagjinonin se si të shijonin salmonin e tymosur ose biftekun e prerë, ata do të duhet të ishin të gatshëm të paguanin deri në 500 dollarë (360 £) për një dhuratë të nivelit të argjendtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat