Merimanga në shtëpinë tuaj, ja si të shpëtoni njëherë e mirë

Ndryshe

Merimanga në shtëpinë tuaj, ja si të shpëtoni njëherë e mirë

Më: 23 korrik 2021 Në ora: 14:22
Ilustrim

Insektet janë pjesa më bezdisëse dhe e padurueshme në shtëpi. Për të larguar merimangat nga muret e shtëpisë, ka disa mënyra natyrale që do t’i mbajnë larg.

Përdorni vaj mente

Nëse ju e pëlqeni aromën e saj, merimangat nuk e duan aq shumë. Vaji i mentes është një nga mjetet më efikase kundër insekteve. Përzieni pak ujë me këtë vaj dhe spërkateni në dritare dhe dyer.

Vaj limoni

Përdoreni atë ashtu si vajin e mentes dhe spërkateni në të gjitha vendet e mundshme në shtëpi. Ndryshe nga nenexhiku, vaji ensencial i limonit ka një efekt më të gjatë dhe nuk duhet ta përsërisni procesin aq shpesh. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat