Parashikimet nga shkencëtarët s’janë aspak të mira: Moti mund të jetë shumë i ftohtë dhe…

Ndryshe

Parashikimet nga shkencëtarët s’janë aspak të mira: Moti mund të jetë shumë i ftohtë dhe…

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 22:56
Ilustrim

Ç’po ndodh me motin?

Toka mund të përballet me një mot mjaft të ftohtë me stuhi dëborë gjatë 30 viteve të ardhshëm.

Kjo pasi pritet të hyje në “Mini-epokën e Akullnajave”, ka paralajmërua një shkencëtar.

Sipas “The sun” i ftohti do të shkaktohet pasi Dielli do të hyjë në një “letargji” natyrale, ndërsa kjo pritet të shkaktojë mungesa të ushqimit dhe temperaturat do të bien në të gjithë planetin.

Sipas shkencëtarit, Toka do të përballet me një minimum nxehtësie diellore, ku Dielli do të përçojë më pak energji se zakonisht në planetin tonë.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat