Flet vajza që u fotografua lakuriq duke përqafuar viçat dhe lopët: Lakuriqësia dhe natyra më shërojnë

Ndryshe

Flet vajza që u fotografua lakuriq duke përqafuar viçat dhe lopët: Lakuriqësia dhe natyra më shërojnë

Nga: M.L. Më: 9 shtator 2021 Në ora: 10:43
Dilara K.

Dilara K. u bë e njohur për veprimin e saj të çuditshëm nudo në Kodrën Oberalp, shkruan blick.ch transmeton gazeta “Bota sot”.

Në video, 24-vjeçarja shpjegon se çfarë fshihet pas kësaj ngjarjeje. Por, kjo nuk është e tëra. Përkëdhelësja e lopëve gjithashtu ka një anë tjetër si kundërshtare e masave anti –CoVID-19 dhe një teoriciene konspirative.

Ajo bëri imazhe absurde në Kodrën Oberalp në Graubünden të Zvicrës: përkëdheli viçat lakuriq. Në fund të gushtit, një lexuese vëzhgoi sesi Dilara K. * (24) nga Einsiedeln SZ po ecte në një kullotë lopësh të rrethuar, duke ledhatuar kafshët dhe duke bërë selfie.

Image

Në një intervistë për blick, ajo thotë se nuk ishte në dijeni të rrezikut me të cilin përballej. Në një kodër mbi Einsiedeln, ajo shpjegon se pse përqafohet e zhveshur me lopë.

"Unë shkova për një shëtitje në Kalimin Oberalp dhe pashë viçat. Për llogarinë time në Instagram, unë fotografoj veten duke pozuar lakuriq në natyrë", thotë Dilara K. Në mes të xhirimit, një lopë nënë papritmas iu afrua asaj:"Kur lopa vrapoi drejt meje, kisha me të vërtetë ankth".

Kryesisht shfaqet e zhveshur

Lidhur me pasionin e saj për nudizmin, ajo thotë: “Ne jetojmë në një kohë kur po ndodhin shumë gjëra. Ndonjëherë më duhet të iki nga bota dhe të shkoj në natyrë". Ajo gjithmonë heq rrobat kur nuk ka njerëz përreth. "Lakuriqësia dhe natyra më shërojnë", deklarohet.

Por, nuk është vetëm lakuriqësia që shkakton bujë. Ajo ngre zërin në një profil të dytë në Instagram. Për shembull kundër “chemtrail” apo tymit që lëshojnë avionët. Shpjegim: Termi "chemtrail" përbëhet nga fjalët angleze "kimike" dhe "contrail" (contrail).

Që nga vitet 1990, teoria e konspiracionit është përhapur se kontraillet në qiell përdoren për të ndikuar në motin apo edhe për të helmuar njerëzit. Me pak fjalë: Përqafuesja e viçave është një teoriciene konspirative e ashpër.

Por, Dilara K. përveçse është kundër kontrailleve në qiell, është gjithashtu edhe kundër masave të koronës dhe bartjes së maskës. Ajo merr pjesë rregullisht në demonstratat që ndërlidhen me këtë.

Ajo nuk mban mask

Dilara jep këshilla se si të merrni një shpërndarës maske në mënyrë që të mos keni nevojë të mbani një maskë për fytyrën. Vazhdimisht flet për maskat dhe se çfarë mendon për to: “Një e imja kishte një kërpudhë në fyt. Kur ajo shkoi te mjeku, ai konfirmoi se kërpudhat vinin nga maska​​", thotë. Dilara, ndërsa tregon se nuk mban maskë vet, pasi nuk mund ta mbajë për shkaqe shëndetësore. Ka edhe një certifikatë nga mjeku.

Teoritë e saj të papërpunuara dëgjohen: Ajo ka mbi 10 mijë ndjekës në Instagram dhe Tiktok. Për ta ka një term mbi të gjitha: Liria. Nuk ka rëndësi nëse ajo lulëzon në natyrë apo demonstron kundër masave të koronës në Bundesplatz.

VIDEO E PLOTË

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat